IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZalogujCalendar

Share | 
 

 Bijuu - temat ogólny

Go down 
AutorWiadomość
Admin
Admin
avatar

Liczba postów : 107
Join date : 05/12/2015

PisanieTemat: Bijuu - temat ogólny   Nie Gru 06, 2015 9:19 am

1. Informacje ogólne

Każde z nich pod jakimś względem jest wyjątkowe. Zazwyczaj wynika to ze szczególnych cech zwierzęcia jakie reprezentuje, dlatego też nie każdy jest wybitnie szybki, a niektóre posiadają specjalne zdolności, czy inne kolory swojej chakry. Posiadają określoną ilość swojej chakry - im więcej ogonów, tym jest jej więcej. Ich nastawienie jest różne, zależne od konkretnego przypadku. Na ogół są neutralne, czasem nawet miłe, choć nieufne. Są rozsiane po kontynencie i garstka ludzi wie o ich istnieniu. Bywa jednak tak, że ktoś zapragnął pojmać takąż istotę i zapieczętował ją w kimś. Odbierając im wolność sprawił, że nie są już takie jak przedtem - stały się samotne, z rodzącą się w nich nienawiścią do ludzi. Droga rozwoju z nimi - w środku bądź na zewnątrz - może mieć różny przebieg, a wszystko ogranicza się kilkoma zasadami i fabułą. Jako wolne stworzenia, prezentują słabszą siłę fizyczną i mniejszej wielkości niż w oryginale. Są też mniej przerażające, a w charakterze znacznie barwniejsze. Potrafią podobne rzeczy tworzyć, ale na ogół ich skutki są około dwukrotnie mniejsze.

Zapieczętowane bestie są niechętne do ludzi, gniewne, chcące się wyrwać. Prościej jednak jest się z nimi dogadać, łatwiej o współpracę.
Korzyści pojawiają się znacznie szybciej niż w oryginale, znaleźć wspólny język jest łatwiej. Jednakże siła i moc ogoniastych jest mniejsza. W każdym z nich kryje się cząstka zła, która przebudzona i spotęgowana może sprawić, że demon w nienawiści będzie bliski temu, co znamy z serii.

2. Faza pierwsza

Demoniczna chakra krąży w ciele i miesza się z jego własną. Do inicjacji nie potrzeba wiele - wystarczy na przykład lekkie zagrożenie życia, wymuszone użycie chakry demona, bądź odpowiedni napływ gniewu. Jeśli jinchuuriki zechce, może łatwo przerwać tą fazę.

3. Faza druga

Pojawia się skryta agresja wobec przeciwnika i świata, nad którą można zapanować, a która z czasem rośnie. Chakra sama chroni nosiciela bestii gdy ten jest w dużym niebezpieczeństwie. Po odmianie jinchuuriki jest osłabiony.

4. Faza trzecia

Następuje całkowita utrata świadomości, a chakra demona tworzy na ciele rany i miesza się z jego krwią. Nie widać już samego jinchuuriki, a tylko w pełni zmaterializowaną chakrę, wypływającą z jego ciała. Bestia może korzystać z Bijuudamy. Po odmianie ciało jinchuuriki jest poparzone i niezdolne do jakiejkolwiek walki.

5. Faza czwarta (dostępna tylko dla 5-ogonaistych i wyżej)

Wyrastają kolejne ogony bestii i zwiększają się rozmiary miniaturki. Użytkownik po odmianie jest poparzony i niezdolny do jakiejkolwiek walki, a jego szanse przeżycia zależą od umiejętności medycznego ninja, czasu i przyjętych ataków. Występuje duże niebezpieczeństwo uwolnienia się demona.

6. Współpraca z demonem

Jest to proces długi, przejściowy i może dokonać się w dowolny sposób. Co jest jednak kluczowe, musi się między nimi zawiązać solidna przyjaźń. Z czasem, na przykład za sprawą polepszania się relacji z bijuu, tudzież zyskiwania na sile, utrata świadomości może nadejść później, zaś gniew demona może mieć na jinchuuriki mniejszy wpływ. Finalnie, po dogadaniu się, możliwości wynikające z kontroli chakry demona są w dużej mierze nieograniczone (można korzystać ze wszystkich faz i możliwa jest pełna dowolność w ich używaniu, ograniczona tylko wytrenowaniem tego przez obojga walczących).

7. Pełna forma

Uwolnienie demona, czyli wydostanie się demona z pieczęci w całej swojej okazałości. Po tym zdarzeniu stan jinchuuriki zależy od sytuacji, relacji z demonem oraz umiejętności użytkownika. Im silniejszy demon tym trudniej jest przetrwać jego uwolnienie, poczynając od problemów zdrowotnych i utracenia sił, przez problemy z przetrwaniem i dłuższy okres odnowy organizmu, na bezpośredniej i natychmiastowej śmierci kończąc. Uwolnienie na ogół może się dokonać w dowolnym momencie, lecz zależy to od wielu czynników. Nie dzieje się to bez przyczyny i muszą zaistnieć wyraźne przesłanki ku temu, by uwolnienie nastąpiło.
Pełna przemiana w demona. Po odmianie użytkownik jest osłabiony, lecz nic nie zagraża jego życiu. W zależności od poziomu opanowania tej formy, umiejętności walki płynące z takiego połączenia z początku nie są wielkie, ale z czasem mogą nawet przewyższyć możliwości pojedynczego, wolnego demona.

8. Chakra demona

Liczymy ją osobno, a jej uwolniona ilość zależy od wielu czynników.
Znacząco się różni od każdej innej chakry i jest ciężka do opanowania.
Im więcej się jej posiada, tym trudniejsze staje się panowanie użytkownika nad sobą jak i nad nią. Po pewnym czasie nie przestanie się uwalniać sama - musi zostać stłumiona przez osobę z zewnątrz lub przez samego Jinchuuriki.
Każde uwolnienie się chakry osłabia pieczęć. Osłabiona pieczęć pozwala na szybsze uwalnianie pokładów chakry jak i zwiększa ryzyko uwolnienia się demona.
Można jej używać do każdej techniki jaką jinchuuriki bądź bijuu potrafią, lecz techniki specjalne bijuu mogą bazować tylko na demonicznej chakrze.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://moje-nindo.forumpolish.com
 
Bijuu - temat ogólny
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Bijuu System [Done]
» Naruto RP Forum
» Information About the Returning Bijuu

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Moja droga Ninja :: Ogólne :: Początek :: Bijuu & Jinchuuriki-
Skocz do: